Painted Equator Gallery

  • vystupuje v mene Galérie Andrej Smolák za účelom šírenia myšlienky projektu Maľovaný rovník,
  • je poverený riadením projektu vo svojej krajine,
  • je oprávnený prevziať vyhotovené diela,
  • je povinný od autora obrazu prevziať vypísanú Kartu autora,
  • nesmie zneužiť projekt a získané obrázky pre svoj vlastný prospech.

Zsuzsa Mezei žije a tvorí v meste Miskolc v Maďarsku. Po vysokoškolských štúdiách kresby a biológie v Nyíregyháze a v roku 1988 získala diplom aj na  Univerzite výtvarných umení v Budapešti v odbore výtvarný pedagóg. Súčasne s  pedagogickou prácou sa venovala aj autorskej tvorbe.  Od roku 1989 je členkou Spolku zemplínskych výtvarných pedagógov. Venuje sa krajinomaľbe a zátišiam, v ostatnom čase v jej tvorbe prevažujú odťažitejšie vyjadrenia  smerujúce k abstraktnému stvárneniu emócií a vizualizovaných predstáv v harmonických farebných kompozíciách.   Zúčastnila sa  viacerých tvorivých pobytov, vystavuje doma i v zahraničí. Je aktivistkou knižnice, organizátorkou výstav a účastníčkou rôznych projektov, ktoré prepája svojím výtvarným umením a pedagogickým poslaním. Vyznáva, že vďaka týmto aktivitám sa jej plátno i osobný život stali farebnejšími.

E-mail:
Jazyky: maďarský, anglický
Mobil: +36 208 243 990
Krajina: Maďarsko

Armine Tumanyan sa narodila a vyrastala v Jerevane v hlavnom meste Arménska. Od malička aktívne cestovala do ďalekého i blízkeho zahraničia. Výtvarné umenie začala študovať od 32 rokov a ako druhé vyššie vzdelanie absolvovala umeleckú fakultu Štátneho pedagogického ústavu v Arménsku a magisterské štúdium nadobudla na  Akadémii umenia v odbore módny dizajn. Maľbe sa venuje posledných sedem rokov. Je autorkou a kurátorkou projektu na medzinárodnom letisku Zvartnots v Arménsku už 4 roky riadi galériu ArtAm. V roku 2019 založila Medzinárodný umelecký festival „Tavush očami sveta“ za účasti umelcov z 20 krajín. Je predsedníčkou Zväzu umelcov provincie Tavush. Od roku 2012 svoje diela vystavovala v Kanade, na Taiwane, v Izraeli, Japonsku, na Ukrajine, v Litve, Srbsku, Moldavsku a Južnej Kórei.

E-mail:
Jazyky: arménčina
Krajina: Arménsko

(1995, Slovenská republika), doktorka farmácie, dopingová komisárka a towerrunnerka. Vyštudovala farmáciu na Farmaceutickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, kde následne pokračovala doktorandským štúdiom v odbore farmaceutická chémia. Súťažne sa venuje towerrunningu, t. j. behu do schodov. Je 5-násobnou majsterkou Slovenska a v minulých rokoch vybehla aj na najznámejšie budovy sveta ako je Eiffelova veža, Empire state builing alebo Shanghai tower. V roku 2022 obsadila v pretekoch na Empire state building v New Yorku 5. miesto. Kamila pracuje pre Antidopingovú agentúru SR ako dopingová komisárka a odborníčka pre vzdelávanie v rámci prevencie dopingu v športe.

E-mail:
Mobil: +421 902 587 389
Krajina: Slovensko

(1977, Osimky – Samara), maliarka. Ukončila štúdium výtvarného umenia na Udmurtskej štátnej univerzite v Iževsku, vyučuje na detskej umeleckej škole v Novom Urengoji. Akvarelovou technikou maľuje krajinky, zátišia, portréty, technikou batiky krajinky, animalistiku, v úžitkovom umení využíva falcovanie a pletenie, zhotovuje látkové bábiky. Pravidelne sa zúčastňuje výstav moderného umenia Art-Jamal v Salecharde. V roku 2017 sa zúčastnila 24. ročníka Medzinárodného výtvarného festival Galérie Andrej Smolák v Snine na Slovensku. V roku 2021 ju Andrej Smolák menoval vyslankyňou projektu PEG.

E-mail:
Jazyky: ruský
Mobil: +7(932)0951057
Krajina: Ruská federácia

(1969, Liptovský Mikuláš), andragóg, Bratislava. Málokto sa s takou odovzdanosťou venuje poznávaniu ľudskej duše ako autorka. Svedčí o tom jej odborná príprava na Filozofickej fakulte UPJŠ v Prešove, kde vyštudovala Kulturológiu a Sociálnu prácu na katedre Andragogiky. Venovala sa arteterapii a pracovala v oblasti vzdelávania dospelých a v PR. Neskôr absolvovala školu Geomantie, Business a Life coaching, ako aj umelecké techniky u viacerých maliarov. Sama hovorí: “Dodnes sa vo mne spájajú dve paralely. Láska k človeku a láska k umeniu”. V roku 2018 - autorská výstava Vône Liptova (Galéria Thermal hotel Bešeňová). V decembri 2020 - Výstava kolekcie moderných obrazov (Grandhotel Jasná). Rok 2021 - výstava Tvorivé paralely (Galéria Encián, Skalnaté Pleso).

E-mail:
Jazyky: slovenský, anglický
Mobil: +421 903 207 457
Krajina: Slovensko
Thuraya Al-Baqsami

(1952, Kuvajt), maliarka. V roku 1981 získala akademický titul v odbore grafická ilustrácia kníh a dizajnu v Moskve na Surikovovej umeleckej akadémii. Je členkou tvorivej skupiny Formative Arts Group a Very Special Arts Organization vo Washingtone. V roku 2001 získala v Prahe Cenu za tvorivú činnosť Európskej únie umenia a v Berlíne Európsku medailu Franza Kafku. V roku 2003 ju počas autorskej výstavy v Bratislave poctili Svetovou cenou Salvadora Dalího.

E-mail:
Jazyky: arabský, anglický
Krajina: Kuvajt
Ibrahim Ghazala

(1960, Káhira), maliar. Vyučuje na Fakulte výtvarných umení na Minia Univerzite. Venuje sa krajinárskej a portrétnej maľbe. Umeleckú inšpiráciu hľadá v energii a charakteristických znakoch prírodného prostredia. Cestuje do zahraničia v rámci svojho osobného projektu Maľby sveta očami Egypťana. Od roku 2008 je generálny riaditeľ medzinárodného sympózia Luxor pre maľovanie. Začal budovať medzinárodné ateliéry Luxor, ktoré majú byť rezidenciou pre umelcov z celého sveta.

Jazyky: arabský, anglický
Mobil: +201272860900
Krajina: Egypt
Zufar Gimajev

(1951, Namangan, Uzbekistan), maliar a pedagóg. Od roku 1980 je členom Zväzu výtvarných umelcov Ruskej federácie. Od roku 2012 je čestným členom Medzinárodnej humanitárnej akadémie UNESCO. Je nositeľom mnohých štátnych i medzinárodných vyznamenaní a ocenení. Jeho obrazy sa nachádzajú v mnohých štátnych galériách a múzeách a v súkromných zbierkach v mnohých krajinách sveta. Je predsedom Zväzu výtvarných umelcov Republiky Tatarstan.

E-mail:
Jazyky: tatársky, ruský, anglický
Krajina: Tatarstan
Olga Gomonova

(1979, Minsk), historička umenia, novinárka a speváčka. Študovala hru na husle na hudobnej akadémii v Minsku, absolvovala Európsku humanitnú univerzitu, odbor dejiny umenia – Teória a prax súčasného umenia. Spolupracovala s umeleckými vydavateľstvami v Bielorusku, Rusku a Francúzsku. Je členka Bieloruskej asociácie novinárov a Zväzu výtvarných umelcov Bieloruska, sekcia výtvarných teoretikov. Je autorkou knihy o tvorbe bieloruského maliara Leonida Gomonova.

E-mail:
Jazyky: bieloruský, ruský, anglický, francúzsky, španielsky
Mobil: +375297777941
Krajina: Bielorusko
Fares Hadi

(1982, Alžírsko), maliar, člen Kancelárie alžírskych umelcov, člen Národnej rady umenia a písomností, člen Spoločnosti autorov grafického a výtvarného umenia v Paríži. Zúčastnil sa početných výstav a festivalov v Alžírsku a v zahraničí. Na svoju originálnu tvorbu používa rôzne techniky, zrecyklované objekty a neumelecké materiály. Jeho výtvarná tvorba experimentuje spojením fotografie, maľby a konceptuálneho súčasného umenia. Vystavoval vo Francúzsku, Grécku, Taliansku, Indii a na Slovensku.

E-mail:
Jazyky: berberský, arabský, francúzsky, anglický
Mobil: +213551731878
Krajina: Alžírsko
Raiľ Chismatullin

(1957, Ruská federácia), prezident a zakladateľ spoločnosti TENTORIUM, autor 55 vedeckých článkov vrátane umelecko – publicistickej knihy Surový med. Je spoluautor zbierky básní Kort major, generálny producent animovaného seriálu Včelografia. Je členom medovej komisie Medzinárodnej Federácie včelárskych spoločností Apimondia so sídlom v Ríme, iniciátor založenia a exprezident Celosvetového fondu ochrany včiel (WSBF e. V., Nemecko), nositeľ rádu Za zásluhy pred Vlasťou II. stupňa.

E-mail:
Jazyky: ruský, anglický, tatársky
Mobil: +79223385151
Krajina: Ruská federácia
Ahmet Erman Karagoz

(1981, Şanlıurfa), umelec. Svoje diela prezentoval na výstavách v Severocyperskej tureckej republike, v cyperskej Nikózii, v Turecku v Ankare a v meste Çorum. Zúčastnil sa viacerých maliarskych sympózií a súťaží, napríklad na Medzinárodnom ART EXPO v Indii, na maľovaní steny (2x 15 metrov) v Múzeu pod šírim nebom v severociperskej Kyrenii, v štátoch Bosna a Hercegovina, Južná Kórea, Jordánsko, Egypt. Opakovane získal Cenu T.R.N.C. v maliarskej súťaži mládeže.

E-mail:
Jazyky: turecký, anglický
Mobil: +905338772795
Krajina: Severný Cyprus
Irina Kopeikina

(1962, Lotyšsko), mimoriadna profesorka. Na Akadémii umenia v Lotyšsku vyštudovala dizajn. V štúdiu pokračovala na Lotyšskej univerzite. Zúčastnila sa mnohých medzinárodných plenérov. Usporiadala niekoľko kolektívnych i samostatných výstav. Od roku 2005 pôsobí na Baltickej medzinárodnej akadémii v Lotyšsku. Od roku 2012 je vedúcou odboru výtvarného umenia Národnej kultúrnej asociácie, ktorá združuje národnostné menšiny.

E-mail:
Jazyky: lotyšský, anglický, ruský
Mobil: +371 20216668
Krajina: Lotyšsko
Lana Medvecká

(1976, Ruská federácia), maliarka. Je pokračovateľkou rodinnej tradície, predstavuje piatu generáciu, ktorá spojila svoj život s umením. Je žiačkou akademika, profesora, doktora umenovedy P. P. Kozorezenka (Stroganovské tradície). Je účastníčkou viacerých ruských a medzinárodných výstav a bienále. Umenie je pre Medveckú spôsob, ktorým sa snaží pochopiť, ako je usporiadaný svet a my samotní.

E-mail:
Jazyky: ruský
Mobil: +79175884594
Krajina: Ruská federácia
Fatima Al Obaidi

(1974, Karkúk), maliarka, členka Únie irackých umelcov, vyslankyňa Medzinárodného centra pre výtvarné umenia a čestná členka Irackého združenia výtvarných umelcov vo Veľkej Británii. Zúčastnila sa mnohých výstav a festivalov doma i v zahraničí, jej diela sa nachádzajú v zbierkach viacerých krajín vo svete. Je držiteľkou domácich i medzinárodných ocenení. V roku 2014 získala ako vyslankyňa projektu Galéria Maľovaný rovník cenu Tibora Bartfaya za tvorivosť a šírenie mieru prostredníctvom umenia.

E-mail:
Jazyky: arabský, turecký, anglický
Mobil: +9647701231658
Krajina: Irak
Yelena Ralina

(1962, Šymkent), umelkyňa. Žije a pracuje vo vlastnom štúdiu v Astane. Zúčastnila sa mnohých domácich a medzinárodných výstav, viacerých medzinárodných sympózií, plenérov a master-class. Jej diela sa nachádzajú v múzeách a súkromných zbierkach v Kazachstane, ale i v zahraničí (Rusko, Litva, Nemecko, USA, Poľsko, Turecko, Švédsko, Fínsko, Česko, Japonsko, Arménsko). Je predsedníčka detského konkurzu Svet detstva a laureátka viacerých ocenení.

E-mail:
Jazyky: kazašský, ruský, anglický
Mobil: +7 701 312 99 61
Krajina: Kazachstan
Elena Semušina

(1967, Ruská federácia), poradca prezidenta spoločnosti TENTORIUM, ekonóm – analytik. Je riaditeľkou biznis projektu spoločnosti TENTORIUM „ Agrofranšíza v rozvoji včelárstva“.Je ocenená mnohými vyznamenaniami a poďakovaniami Ministerstva poľnohospodárstva Ruskej federácie. Od roku 2008 pracuje v spoločnosti TENTORIUM na výrobu apifitoproduktov.Krédo: „ Nech budú ľudia tolerantní, ako včely, ktoré nepoznajú hranice.“

E-mail:
Jazyky: ruský, anglický
Mobil: +79223385151
Krajina: Ruská federácia
Vasile Sitari

(1971, Tabani, Bricenský dištrikt Moldavska), docent na Moldavskej akadémii hudby, divadelnej tvorby a umenia. Od roku 1996 je člen AIAP UNESCO v Paríži a od roku 2007 člen Únie moldavských umelcov. Účastník početných národných a medzinárodných výstav. Jeho práce sú v zbierkach Národného múzea umenia Moldavska, v Národnom múzeu umenia v Kaliningrade a umeleckých zbierkach v Rumunsku, USA, Francúzsku, Nemecku, Rusku, Taliansku, Poľsku, Japonsku, Izraeli a v Grécku.

Jazyky: rumunský, ruský, anglický
Krajina: Moldavsko
Walther Smeitink

(1963, Doetinchem), maliar, dizajnér, výtvarný pedagóg, editor. V rokoch 1980 – 1985 absolvoval v Nijmegene vzdelanie v odboroch umelecké remeslo, dejiny umenia a textilná tvorba. Po absolutóriu pôsobil až do roku 1993 ako odborný učiteľ na Grafickom lýceu v Utrechte. Od roku 1994 pôsobí ako profesionálny výtvarník, vydavateľ, umelecký poradca a kurátor výstav. Žije a pracuje striedavo v Holandsku a v Čechách.

E-mail:
Jazyky: holandský, anglický, nemecký, český
Mobil: +420731317156
Krajina: Holandsko
Petr Stronskiy

(1959, Ussurijsk), maliar, zaslúžilý umelec Ruskej federácie, člen Moskovského zväzu umelcov. Vyštudoval Moskovskú štátnu umeleckú akadémiu. Talent, perfektné výtvarné vzdelanie a vysoká efektivita mu pomohli stať sa majstrom rôznych výtvarných žánrov. Je nositeľom viacerých významných ocenení a autorom bronzovej sochy anjela, ktorá je monumentom projektu Dobrý anjel mieru. Od roku 2007 je prezidentom Medzinárodnej akadémie kultúry a umenia v Moskve. Vystavoval vo viacerých štátoch Európy, Ázie i USA.

Jazyky: ruský, anglický
Krajina: Ruská federácia
Khalid Al Tahmazi

(1970, Muharraq), maliar. Umenie študoval u lokálne známych umelcov v Spolku bahrajnských umení, ktorého sa stal členom v roku 1990. Jeho tvorba obsahuje duchovné črty z rozličných kultúr. V jeho skoršej tvorbe boli hlavným objektom ľudské postavy, neskôr sa zameriaval na kombináciu figurálnej a abstraktnej tvorby. Získal niekoľko cien na medzinárodných umeleckých podujatiach a stal sa premiérovým členom vo World Wide Arts Resources. Samostatne vystavoval v Bahrajne a Kanade.

Jazyky: arabský, anglický
Krajina: Bahrajn
Yang Hao Yu (Paul Yang)

(1995, Taiwan), je milovníkom skutočného života, ktorý rád šíri pozitívne myšlienky a porozumenie medzi rôznymi kultúrami. Spomedzi rovesníkov bol najskúsenejším osemnásťročným členom CouchSurfingu v roku 2004, svoj domov na Taiwane otvoril viac ako stovke ľudí z celého sveta. V roku 2015 prezentoval Taiwan na EARC – Kresťanskej konferencii Univerzity východnej Ázie, ktorá sa koná každé tri roky. Je študentom medzinárodného obchodu, rečníkom a mužom činu.

E-mail:
Jazyky: čínsky, anglický
Krajina: Taiwan
Irina Yashina

(1957, Jaroslavľ), pedagogička, televízna moderátorka. V roku 1982 absolvovala Jaroslavský štátny pedagogický inštitút. Študovala spoločenské vedy a anglický jazyk. Po niekoľkoročnej pedagogickej praxi sa stala hlásateľkou (GTRK) Štátnej televíznej a rádiovej spoločnosti v Saratove. Pracovala na rôznych kultúrnych a spoločenských projektoch.

E-mail:
Jazyky: ruský
Mobil: +7 927 622 70 56
Krajina: Ruská federácia
Marina Yashina

(1985, Jaroslavľ), docentka. V r. 2007 – 2009 pracovala ako manažérka a neskôr ako riaditeľka súkromnej spoločnosti „Deffa“ (Saratov). Vyhrala národný konkurz o účasť na Mládežníckom summite G8 a G20 v roku 2011 v Paríži, kde pôsobila ako Mládežnícký minister ekonomického rozvoja Ruska. V roku 2012 reprezentovala Rusko aj na Mládežníckom summite G20 v Mexiku a G8 vo Washingtone. V roku 2013 sa stala zakladajúcou kurátorkou Global Shapers Hub v Saratove.

E-mail:
Jazyky: ruský, anglický
Mobil: +7 903 381 12 75
Krajina: Ruská federácia
  • 2701Namaľovaných obrazov
  • 37374obrazov zostáva namaľovať